Let’s Code 2016 – konkurs programistyczny

Zapraszamy do wzięcia udziału:

lets_code2016

Od 19 do 20 listopada w 8 miastach w Polsce przez 24 godziny zespoły pasjonatów programowania będą tworzyły aplikacje użytku społecznego. Za tę, która uznana zostanie za najlepszą, zespół otrzyma 10000 złotych. Rywalizacja odbywa się w ramach nocnego konkursu programistycznego Let’s code, organizowanego przez firmę Sii w jej 8 biurach w Polsce: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach.  

Let’s Code organizowany jest przez Sii już po raz trzeci. W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom konkursu stworzenie aplikacji na 1 z 3 wybranych tematów.

Pierwszy z nich to aplikacja, mająca służyć bezpieczeństwu lokalnemu. Każdy z nas chce aby nasze najbliższe otoczenie było bezpiecznym miejscem, w którym będziemy się czuli komfortowo. Uczestnicy wybierając ten obszar tematyczny oraz stosując najnowsze technologie będą mieli wpływ na przestrzeń w której żyjemy.

Kolejną propozycją jest aplikacja zrzeszająca ludzi – dzięki niej zorganizujemy np. wspólny wyjazd na wakacje, czy po prostu wspólne spędzenie czasu. To tylko kilka z możliwości – liczymy na kreatywność uczestników Let’s Code!

Trzeci temat jaki proponujemy naszym uczestnikom to aplikacja z obszatu biznesowego. Każdy biznes w obecnych czasach wymaga wsparcia technicznego. Począwszy od małych firm, a kończąc na dużych korporacjach. Z niecierpliwością czekamy na aplikacje z tego obszaru!

Stworzone aplikacje zostaną wstępnie ocenione przez jury, składające się zarówno z osób z wiedzą techniczną, jak i z osób, które ocenią przydatność społeczną i biznesową aplikacji. Aplikacje zaprezentowane na etapie lokalnym trafią do drugiego etapu, w którym zwycięską appkę wybiorą internauci w głosowaniu online na stronie internetowej Let’s code: http://letscode.sii.pl

Poza interesującą tematyką do udziału w konkursie zachęca możliwość wygrania wartościowych nagród – mówi Magdalena Łojek, jeden z koordynatorów Let’s Code. W pierwszym etapie członkowie najlepszych drużyn, wybranych w każdym z 8 miast otrzymają słuchawki Bose – SoundLink. W drugim etapie konkursu autorzy zwycięskiej aplikacji otrzymają od firmy Sii nagrodę główną – 10 000 zł.

Aby zapisać się na konkurs, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się pod adresem www.letscode.sii.pl/rejestracja Zapisy rozpoczynają się 03 października i potrwają do 10 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona – warto więc zawczasu zarezerwować sobie możliwość stworzenia wartościowej aplikacji i zgarnięcia atrakcyjnych nagród.

Szczegółowych informacji o konkursie udzielają koordynatorzy konkursu – letscode@pl.sii.eu

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: