Lubelskie Dni Informatyki 2016 c.d.

Serdecznie zapraszamy na Lubelskie Dni Informatyki 2016, poniżej informacja od Organizatorów:

Lubelskie Dni Informatyki to największa we wschodniej Polsce bezpłatna konferencja z branży IT, która tym razem odbędzie się 27 kwietnia 2016 roku. Wydarzenie organizowane jest przez  Grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków, działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Konferencja LDI skierowana jest  głównie do społeczności akademickiej, programistów, specjalistów oraz entuzjastów IT, pragnących poszerzyć swoje horyzonty w zakresie technologii oraz spotkać się z osobami o podobnej pasji. Co roku uczestnicy mogą brać udział w licznych prelekcjach na temat nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które efektywnie wzbogacają zainteresowanych o dodatkową wiedzę w obszarze IT.

Podczas dziewiątej edycji LDI organizatorzy postawili nacisk na temat technologii przyszłości. Uczestnicy będą mogli wysłuchać interesujących prelekcji dotyczących m.in. grafenu, jako polskiego potencjału technologicznego czy tematyki Business Intelligence. Na osoby interesujące się inżynierią mechaniczną, będą czekać specjaliści z zakresu automatyki i robotyki oraz mechatroniki, którzy zaprezentują drony i drukarki 3D. Poruszone także będą tematy związane z technologią wirtualnej rzeczywistości (VR), rozwiązaniami chmurowymi czy zarządzaniem projektami. Równolegle, obok prelekcji na auli głównej, przewidziane są warsztaty w trzech salach pobocznych, mających szkolić uczestników w określonych technologiach.

Ponadto nowością w konferencji LDI jest zorganizowanie tzw. Giełdy Pracy. Osoby poszukujące pracy w branży IT mają doskonałą okazję do rozmowy z przedstawicielami firm informatycznych oraz zostawienia im swojego CV.  Potencjalni pracodawcy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące warunków pracy w swojej firmie oraz przedstawią wymagania stawiane pracownikowi.

Dla najbardziej aktywnych uczestników konferencji oraz osób biorących udział w konkursach, prowadzonych przez organizatorów i partnerów LDI, przewidziane jest wiele nagród.

W zeszłym roku jak i w obecnym, gospodarzem oraz współorganizatorem wydarzenia jest Lubelski Park Naukowo – Technologiczny.

„Jest wiele konferencji IT, jednak ta wyróżnia się na tle innych poprzez świetnie dobraną treść, dopasowanie tematów do aktualnych trendów oraz prelegentów, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem i dorobkiem zawodowym. LDI to doskonałe miejsce na promocję swojej firmy i pozyskanie nowych pracowników, o czym przekonaliśmy się w poprzednich edycjach konferencji. Wiedza, doświadczenie, innowacyjność – wszystko w jednym miejscu.” – tak o konferencji wypowiada się Piotr Pietras, Head of Delivery firmy Edge One Solutions, która jest Sponsorem Diamentowym wydarzenia.

Tegoroczna edycja LDI odbędzie się 27 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową ldi.org.pl oraz na fanpage, gdzie na bieżąco są aktualizowane informacje dotyczące agendy konferencji, prelegentów oraz konkursów.


Opublikowano

w

przez

Tagi: